Gomorron lördag då.

Jag är seg som få på morgonen måste jag erkänna . Blir ändå snabbt hyfsat pigg när jag fått i mej grötfrukost och kaffe.

Jag har jobbat i princip alla lördagar i väldigt många år nu. Även om det är svårt att få ihop detta med Daniel min man och särbo och dessutom varann veckas livet med våra tonåringar så gillar jag att vara i butiken och cafeet under helgen.Stämningen är extra festlig bubblig och inspirerande.

I dag blir det den ljusa gosiga kjolen och toppen. Älskar det ljusa så här under vårvintern. Känns extra lyxigt.

Kanske att det åker på en annan outfit under dagen men just nu myser jag i den här gosiga kjolen och tröjan.
Har ni sett den här grymt snygga veckade skålen av marmor. Det här är en riktigt fin inredningsdetalj. Finns i butiken nu.


Älskar praktiska bra grejer som dessutom är snygga .Har spanat in den här härliga bagen som kommit in till butiken.Perfekt för yogamattan eller varför inte en väska för allt möjligt till tonåringen. riktigt snygga är de i allafall.



Och den här snygga rostfria förvaringen till köket. Ger en bistrokänsla på ett kick.

Vi har öppet butik och 10-16 idag.

Varmt välkomna in både här och där.

Hopppas vi ses!
/Kram Victoria