Från det ena till det andra så kan jag väl säga att livet känns just nu. Eller kanske snarare ”ur askan i elden”.Från en intensiv otrolig vecka med inköpsresa i huvudstaden till högar med ordrar att gå igenom (närmare 28st).

Vi är så nöjda med våra inköp. Det blir även fortsättningsvis noga utvald och personlig inredning i Victoria Home.

En del är helt unikt och annat får vi in ett fåtal av.

Mitt i allt kontorsjobb så torkar jag rosenblad till tärnorna och bokar tid på Bröllopsbruket för provning och hämtning av min kortade bröllopsklänning.

Några skyltar behöver skrivas ut till bröllopsfesten och i kväll ska vi än en gång åka till festlokalen och kolla upp några mått. Räkna om alla 20 bord finns på plats och hur vi ska få till ljud och ljus för att bara ta en del av vår långa lista.
Det är bara 11 dagar kvar nu…


Ha en riktigt fin start på denna augustis sista vecka!

/Kram Victoria