Slow sunday

Är ni också i ett skönt sunday mode idag.Det blev en lördag med massor att göra på jobbet och det passar perfekt att starta söndagen på det softaste sättet jag vet :med en sen kaffe i sängen.

[Mjukt och svalt sänglinne av bambu hittar du i Victoria home nu]

Veckan har bjudit på nostalgiska känslor. Carina en av våra vänner från förr har hälsat på hos mamma och dagen efter kom dom till mej på kaffe.

Hon var sej väldigt lik trots att det passerat närmare 40år sedan vi sågs sist. Så himla mysigt att få rota i roliga minnen från barndommen för en stund. Himmel vad mycket kul vi hade när våra familjer åkte på resor till fjällen och njöt av härliga middagar tillsammans.Känns så fint att ses.

Fick ännu en crush på en inredningsdetalj under helgen också . Helt från ingenstans kom den. Kolla in den här vasen vänner. Rustik rejäl och smäcker på samma gång.

Den här stolen är också en ny favorit som får det fladdra lite extra i magen.

Vi tänder oljelyktorna och hälsar er varmt välkomna till våra 11 rum & kök.

Vi har öppet butik och Cafe 12-16.

Ha en riktigt skön söndag!

/Kram Victoria

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s