Nu kör vi på!

Heja februari nu kör vi på. Precis så känner jag maj idag. I alla fall efter frukost och en kopp hett kaffe.

Jag och Daniel har vuxenvecka (låter lite tacky hör jag) motsatsen till barnvecka blir väl vuxenvecka eller ? Vi har massor att planera. Om två veckor är det Alla hjärtans dag, Vilma blir stora femton i mars och i Maj fyller Daniel femtio.

En del annat väldigt spännande ockcå…pirr pirr kommer ett ta upp det längre fram.

I dag ska jag jobba med inredning och mode i butiken med Malene. Inköpsmöten för höstens mode står på schemat också ska jag planera våriga godsaker med Frida vår kökschef. Vilken dag alltså .

[I butiken nu]

Gillar ni också att mjuka upp inredningen med en gnutta kreativitet hemma. Vill samtidigt ha en känsla av rustik nutid.

Mäste bara visa den här vasen som nog är mer av en skuptur och fin precis som den är. Gillar nyansen och den matta levande ytan .

[Vas [429kr]

Hoppas vi ses i butiken eller caféet. Önskar er en fin lillördag.

[Cafe Victoria]

/Kram Victoria

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s