Glas

Hej alla härliga vänner . Gissa vad jag ska göra när jag jobbat klart. Jag ska bläddra i årets första julmagasin. Älskar det så mycket .Nu kommer den stora jul nörden fram i mej.

Jag har helt klart för mej att det är på tok för tidigt,men att få inspireras av den mest magiska tiden vi har är ett bra sätt att njuta lite extra av hösten också tycker jag.

Så klart behöver jag ”jula ” till det pyttelite iallafall när julmagasinet ska läsas.Tunna, lätt glittriga stjärnor fr[45kr]

Nu till helgens snackis : glas. Vi har sökt efter riktigt fina vinglas att erbjuda till butiken. Vi gillar ju inredning och bruksföremål som sticker ut litegrann.

Vi har haft de här fantastiskt snygga vinglasen förut och de blev snabbt favoritglasen för många. Vida,eleganta och lite kantiga som går inåt upptill men ändå är lätt mjuka i formen .

De har varit slut länge men nu har vi äntligen fått tag i dom igen !

Och kolla in de här . Det är champagneglas/ cocktailglas som ger en känsla om sekelskifte.

Ikväll blir det fredagsmys med barnen i huset . Mörkrums kurragömma och film på övervåningen står på önskelistan. Kommer att bli så mysigt .

Tho ho! Det är helg hörni. Önskar er en riktigt fin fredag .

/Kram Victoria

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s