Gomorron på er och den här härliga fredagen! Jag sitter och beundrar min nya korall . Jag har ju tidigare berättat att jag länge tyckt att koraller är så fina inredningsdetaljer.

Nu har det landat två nya varianter från butiken hemma i huset. Självklart är dom inte riktiga koraller utan riktigt detaljrika tillverkade skapelser .

Ljusa med en organisk form och struktur som bryter av mot både marmor borden och det rustika matbordet i industristil i utbyggnaden .


Vill också visa några nya favoritplagg från Victoria home . Långa klänningar är så härligt under hela sensommaren,hösten och vintern . Passar så bra med både en öppen sko med klack, skinnstövlar eller en känga tänker jag.


I eftermiddag ska jag och Daniel gratulera min lillasyster Lisa som fyller stora 13år. Det var ett tag sedan vi sågs jag och lillasyster så det blir så roligt att se henne igen känner jag.
Vi har öppet mellan 10-17 idag och ni är så välkomna !
/Kram Victoria