Nymålat !

Halloj sköna söndag känner jag idag

Vi är hemma i huset och njuter av en riktigt fin sommardag.

Fick en supertrevlig och sen kväll med grannarna efter en lång arbetsdag . Känns så lyxigt att ha så mysiga grannar känner jag . Tusen tack för en kanonkväll!

Sitter och kollar igenom gårdagens bilder . Jisses vad nöjd jag är . Målade upp all kalk färg som vi hade kvar av ”Soft sand” Som tur är kommer det in påfyllning i veckan.

Det är ganska typiskt mej. När jag väl är igång så kör jag på. Kan ibland (eller rätt så ofta ) lätt bli för mycket .

Ett varv till behövs ,och sedan den matta lacken på det men det kommer att bli superfint. Var förstås ändå tvungen att redan nu få fylla hyllorna med lite fina inredningsdetaljer för att få en försmak av hur det kommer att bli.

Vita krukor [198kr] [298kr]

Det blev några rundor till provrummet också . Älskar den nya prickiga blusen med svart knappar och minivolang på ärmen och kragen .

Prickig skir blus [500kr]

Idag har vi öppet butiken och caféet mellan 12-16. Välkommen in!

Ha det fint hörni !

/Kram Victoria

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s