Fina vänner vi har kommit till helg igen . Oavsett dessa oroliga tider så ger det mej ändå en skön känsla i både knoppen och kroppen.

Har precis pratat och skrattat en stund med Vilmas pappa som varit och lämnat hennes grejer. Är så glad att vi har en så bra relation .

I veckan hade vi uppackning av ännu fler modenyheter i butiken . Rena rama julafton alltså !

Klänningar i tre färger … [400kr]
och även superfina byxor i samma färger . Sommaren är på väg och då vill man ju vara beredd känner jag .

I eftermiddag kommer Vilma för att börja sin vecka hos mej. Ikväll blir det fredagsmys med Danne och hans pojkar. Är en utmaning att hitta på nåt att göra tillsammans nu när vi inte ska varken gå ut och äta,gå på bio eller besöka badhuset. Det får bli brädspel tillsammans har vi kommit fram till, det gillar både killarna och tjejerna .

Annars så fortsätter jag min hemmaträning, går inte att jämföra med träning på gymmet förstås men ändå bättre än inget tänker jag. En del träningsvärk ger det iallafall .

Också blir det låånga powerwalks, känns fint för psyket när jag går.

[Havet i fina Holmsund ]
Tankarna går i bättre och stabilare banor på nåt vis . Hur funkar du? Har du nåt må-bättre tips ?
Sköt om varann hörni.
/Kram Victoria