Det här med trender inom inredning är något som ger mej inspiration.

Det är något nytt och spännande.Precis vilken eller vilka trender som jag väljer att hoppa på brukar bli ett litet axplock av alla inredningstrender som rullar på samtidigt.
Under Formexmässan kunde vi se många härliga trender.
Det som jag fastnat allra mest på är trenden som jag döpt till ” Glatt, lekfullt & formsnyggt” om det säger er något…Hemma hos mej kommer den här trenden verkligen att poppa.

Bland annat så har jag fastnat för det bredrandiga mönstret .

Volanger är en annan härlig trend som jag älskar att se . Gärna i kombination.

Jag inreder ju gärna med milda jordiga nyanser hemma. Tänker att det randiga, volangiga ( finns inget sånt ord men ändå ). Det kommer att bli ett fint komplement. Stilarna kommer att krocka så där lite lagomt med varandra. Härligt med kontraster känner jag.

Färgen som trender allra mest och som jag personligen tilltalas mycket av är den brända gula. Den kommer att komma massor till Victoria Home.
Textilier som kuddar, dukar och plädar kommer att ge det där dundermyset känner jag.

I går packade vi upp fantastiska kuddar , lampskärmar och dukar från Chamois ] Kolla in de nya ledljusen också.

Den här ursnygga ljuslyktan trillade in här om dagen.

och de här snygga lamporna, ljuslyktorna, plädar och kuddar.
Tidlösa favoriter som fina inredningsdetaljer av glas.

Färgat glas i både lampor och lyktor.

De här lamporna har också kommit in butiken.

Jösses så läckert!
Vi är så spralliga och glada över den här nya leverantören som vi nu lagt till på vår handplockade lista av fina märken . Lampan finns i tre färger rökfärgat, bärnstens brunt och i klarglas .

Dessutom i två storlekar. Det här lampan är verkligen en tidlös klassiker som ör fin till alla stilar .

Välkommen in i butik och cafe.
/Kram Victoria