Önskan att vara duktig så där exceptionellt superb lite annorlunda på ett bra sätt. Jag kan ha den känslan vid väldigt konstiga situationer. Som häromdagen när jag var till husläkarna för att kolla upp min astma.

Jädrar! ingen har väl nånsin tagit i och blåst sej så blå i den där mätmojängen som jag gjorde.Så glad att det visade sej att jag även om jag har riktigt bra lungor. Även om jag inte är superb och heller inte särskilt speciell . Jag har gått på olika astmamediciner hela livet . Det har funkat bra och det är skönt att det tydligen fortfarande gör det.

Jag vill alltid göra bra ifrån mej. Att finnas där (precis lagom mycket)som tonårsmamma, att dela med mej av min kärlek och vara en öppen nyfiken människa för min Daniel . Ett mål att styra min personal på ett positivt och bra sätt.

Att dessutom vara en vettig kompis och en kreativ människa i en någorlunda tränad sund medelålders kvinnas kropp (…andas!) är en utmaning.

Det blev visst ett inlägg runt det personliga idag också och så får det vara ibland, bara så.
På tal om kreativitet så har vi de senaste dagarna plockat upp helt otroliga inredningsdetaljer i butiken.
Kika på de här unika vaserna

och den här skålen och krukan på fötter av gjutjärn.

Bara älskar det här fatet på fot och de nya svamplamporna!



Otroligt fin mortel av marmor .

Välkommen in i butikens 11 rum & kök!
/Kram Victoria