HĂ€r och nu.đŸ€

AlltsĂ„ morgonmyset 
ni vet dĂ„ man Ă€tit sin frukost och liksom huvud och kropp har hunnit förstĂ„ att det Ă€r en ny dag . Precis dĂ„ nĂ€r man fĂ„r sitta och sippa pĂ„ dagens första kopp med hett kaffe och bara vara hĂ€r och nu för en stund .

NÀr jag Àr i butiken och cafeet sÄ hinner kaffet oftast svalna innan jag dricker det men dÀr och dÄ Àr det inte nÄt som jag knappt reflekterar över det vara slinker ner i all hast . Men dagens första kopp Àr definitivt extra god.

I gÄr blev det en sÄn dÀr dag med otroligt mycket att stÄ i.

[Lite mindre skruvade ljus i flera fina fÀrger[ 19kr/st]

Det har ramlat in sÄ mycket fint mode oxÄ.

Julen med sin stÀmning har flyttat in i alla vrÄr i Victoria Home. Personliga inredningsdetaljer, adventsstjÀrnor noga utvalda adventsljusstakar och riktigt fina julkulor .

[AdventsstjÀrnor [349kr]
[NÄgra av mÄnga favoriter ]

Fina inredningsdetaljer…bland annat underbara skogsgröna krukor och tre varianter av ljusstakar designade av Karl-Fredrik pĂ„ Eklaholm.

[Underbara gröna ljusstakar [349kr] [1099kr] [479kr] Doftpinnar med juldoft [289kr] doftljus [229kr]

och massor av julklappstips!

Vad sÀgs om gosiga flÀtstickade vantar [198kr]

Fina glasburkar och goda grejer frÄn vÄrt skafferi.

Eller varför inte personligt handplockat julynt.

VĂ€lkommen in!

/Kram Victoria

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka pÄ en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s